czwartek, 12 lipca 2012

rezerwacje

Mój Drogi Mąż już jakiś czas temu nadał mi miano Głównego Logistyka. Generalnie fajna sprawa, tylko że mi czasami nie wychodzi.

Pierwsze oznaki niezbyt precyzyjnej roboty ujawniły się w zeszłym roku, kiedy z okazji Dnia Dziecka, chcieliśmy zabrać dzieci do Krakowa, aby pokazać im Smoka Wawelskiego, o którym wcześniej poczytaliśmy książeczkę. Zorganizowałam więc wyprawę. Zarezerwowałam noclegi, bez żadnego problemu, żeby skorzystać też z innych atrakcji byłej stolicy, spakowałam towarzystwo i zadowolona z siebie zakomunikowałam Mężowi, że czas w drogę ruszać. Tak też uczyniliśmy.

Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że ta bezproblemowa rezerwacja była na wcześniejszy dzień (upssss...). Wzięłam to na klatę, chociaż nastój - super wyprawy - troszeczkę opadł.
Ale okazało się, że Smok był na miejscu i nigdzie nie uciekł, i jama okazała się rewelacyjna. A i koniki i lajkoniki wszystkim zakręciły w głowie, i precle były niezwykle pyszne, i ludzi tyle, i .... Po tym jednym dniu i tak mieliśmy dosyć wycieczki, więc nocą wróciliśmy do domu.

A piszę o tym, gdyż właśnie się okazało, że uczyniona przeze mnie rezerwacja pobytu w Górach Izerskich nie doszła do skutku i mając wkrótce wyjechać, nie mamy dokąd wyjechać. Generalnie dlatego, że więcej wolnych miejsc jest dla mniej licznych ;) grup, rodzin itd.

Już się martwię też, co będzie z rezerwacją biletów lotniczych, bo jednak odwiedzimy moją Sisterkę na Wyspie, tyle że jesienią, niewiele sobie robiąc z obowiązku szkolnego ;). Okazało się, że dzisiaj zarezerwowałam bilety na swoje nazwisko, wykupując wcześniej odpowiednią kartę członkowską, dzięki której, mimo że za nią płacę, całą ferajną polecimy taniej. Tyle tylko, że w tej całej zabawie w kupno biletów lotniczych, widnieję, jako pasażer główny, a ja po ponad trzydziestu (z ciążeniem coraz większym do czterdziestu) latach życia, kartę wykupiłam i rezerwację poczyniłam pisząc swoje nazwisko z błędem literowym. Uprzejmy pan -pracownik linii lotniczych, z pozoru tanich (dopóki nie zacznie się dodawać do ceny biletu, opłaty za miejsce siedzące ;) rezerwacji on-line, sposobu płatności, bagażu, a to wszystko niemalże podwaja kwotę biletu), w rozmowie telefonicznej, wycenionej jak za 3 gramy srebra w skupie (max kwota) za minutę, zapewnił, że literówkę poprawił, ale niczego na piśmie nie potwierdził. No i się teraz zastanawiam, czy my na pewno tam polecimy :)
No przecież, że na pewno. Nie ma innej opcji. Stęskniłam się za Sisterką, wredotką, Pelagią nazywaną.

10 komentarzy:

 1. na pewno sie powiedzie..
  Dosiu chętnie bym komentowała i kilka razy dziennie twoje notki, ale nienawidze tych nieczytelnych i koślawych literek sprawdzających! przecież skoro trzeba być zalogowanym do komentarzy, to po co jeszcze ta weryfikacja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ponieważ jestem mało wprawną blogerką i nie wiem od czego to zależy, że na niektórych blogach, trzeba potwierdzać to, czy się jest automatem, czy nie. Prawdę mówiąc nawet nie wiem, czy to można jakoś zmienić ;) cóż..

   Usuń
 2. oczywiście ze mozna zmienić!nazywa sie to weryfikacja obrazkowa i wystarczy ją odhaczyć w opcjach komentarzy..

  OdpowiedzUsuń
 3. wchodzisz w ustawienia->posty i komentarze->włącz weryfikacje obrazkową -dajesz opcje "nie" i już, zycie stanie sie prostsze! ;-) pozdrowienia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie allya.anne ;)
   tak też uczyniłam, musicie sprawdzić, bo ja nigdy nie musiałam tu nic udowadniać, więc tak naprawdę nie miałam nawet tej świadomości.
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Pelagia Wredotka tez sie bardzo cieszy. Juz zaczynam sie martwic jak sie pomiescimy i mamy tylko jedna lazienke :) Bedzie Fun!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zrobimy grafik albo będziemy się bawić w zabawę "kto pierwszy, ten lepszy" hihihi

   Usuń
  2. wybieram opcje grafiku! Ja do pracy musze pare razy pojsc :) Damy rade! 2 nocniki tez mam :)

   Usuń
  3. praca nie zając nie ucieknie ;)
   a w razie czego, rzeczywiście, będziesz mogła z nocnika skorzystać ;)

   Usuń
 5. Weryfikacja rzeczywiscie wylaczona :)

  OdpowiedzUsuń