poniedziałek, 7 stycznia 2013

nostalgia

Nie spodziewałam się, że czas odpoczynku będzie tak męczący :(
Chociaż wszystko sprzyjało naładowaniu akumulatorów, bo był i ulubiony Wrocław, i byli ludzie, których bardzo lubię, to czegoś mi brakowało. Czego, jeszcze dokładnie nie wiem, ale pewnie coś w relacjach było nie tak, tylko nie zostało wypowiedziane, albo ukryte.
Pewnie trzeba czasu i wyjdzie, i będzie jasne.

Było też bardzo piękne wzruszenie ostatniej niedzieli, gdy grupa "Cantamus Deo", w naszej starej parafii, składająca się z około dwudziestu osób w przekroju wiekowym od maturzystów po emerytów, od wnuczek po babcie, od młodzieńców po dziadków pod niewidzialną batutą księdza Krzycha przeniosła nas do Betlejem pięknym śpiewem i poruszającymi tekstami.

Nawet trochę smutno mi się zrobiło, że mogłam uczestniczyć w tym dziele tylko w roli obserwatora :(

Więc nostalgiczny nastój mi towarzyszył i chyba nadal towarzyszy, bo może tęsknię za wyobrażeniami, a może za bardzo innych rozczarowuję.

10 komentarzy:

 1. we Wrocławiu będzie koncert dla Kseny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostre, a kiedy? u niej nic nie doczytałam?

   Usuń
 2. Dosiu, ważne by wobec siebie samej być fair:)
  jeśli pojawia się smutek czy nostalgia, to lepiej chyba po prostu się w nich zanurzyć, by potem wyjść, jak z rzeki, która pojawia się na drodze:)
  czasem lubię nawet takie klimaty, szczególnie jesienią mi z nimi do twarzy:)
  buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Al, masz rację - muszę przeczekać:)
   Pozdrawiaki!

   Usuń
 3. Oj sister, u mnie nostalgia potęguje! :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj Sister, bardzo dobrze Cię rozumiem :(

   Usuń
 4. Dosiu, nasze lokalne SŁONECZKO, co Ty piszesz. Ty wyprzedzasz optymizmem resztę o lata świetlne. Staram sobie wyobrazić, w jaki sposób możesz rozczarowywać, ale wiesz - Twój power zawsze jest in plus. Czasem tylko reszcie trudno Cię dogonić! No wiesz, jak z bieganiem. M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to znaczy, że powinnam zwolnić?
   ;)

   Usuń
 5. Wytarzałam się z psami w śniegu leżącym na polu, polecam, może być bez towarzystwa psów, myślę, że też zadziała. Kiedy nie ma śniegu ani psów to zapalam świece.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym tarzaniem w śniegu to fajny pomysł, ale wtedy śniegu nie było, a zdołowaną będąc nic twórczego mi nie przyszło do głowy :(
   Na szczęście, szybko minęło;)

   Usuń