środa, 14 stycznia 2015

mały żarcik

Przedstawiona przez panią przedszkolankę diagnoza Najmłodszego Niesfornego Aniołka daje powody do dumy. Dziecko ocenione jest wysoko we wszystkich zakresach. Oznacza to, że nie ma żadnych podstaw do tego, aby myśleć w ogóle o odroczeniu go w podjęciu obowiązku szkolnego i będzie musiał pójść do szkoły jako sześciolatek.

Pani, rzeczywiście, dostrzega jego mocne strony, podkreśla zalety i opowiada mi później też takie oto perełki.

Po przerwie świątecznej dzieci rozmawiały o tym, jak spędzały Sylwestra. Niesforek też wspominał. Opowiedział wszystkim, że Tatuś w Sylwestra rozpalił ognisko i wrzucił do niego fajerwerki ;)

Na pytanie pani czy aby nie zmyśla z powagą wielką odpowiedział, że nie. I nie zmienił też zdania, gdy powiedziała, że zapyta Tatę, jak przyjdzie po niego. Niesforek na to rezolutnie odpowiedział, że dzisiaj mama go odbierze :)  Pani zdołała się już nieźle wciągnąć w tę rozmowę i zapewniła go, że w takim razie zapyta Tatę, gdy ten któregoś dnia go do placówki przyprowadzi. Na co Niesforek odpowiedział, że pewnie wtedy Tata już nie będzie tego pamiętał ;)

Dwa dni później Niesforkowi, przy jakieś tam pogadance, znowu puściły wodze fantazji. Pani  zareagowała, prosząc go, aby się wstrzymał i dopytała, jak to naprawdę było z tym Sylwestrem. A Najmłodszy na to powiedział: No, to był taki mały żarcik. ;)

11 komentarzy:

 1. Może Niesforek pragnął fajerwerków :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może i tak :)
   ale widzę, że lubi sobie żarciki stroić :)

   Usuń
 2. Poczucie humoru to duża zaleta. W każdym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 3. wyobraznia to podstawa!!! , ale zartownis z niego jest na medal :-D - fajnie , ze wychowawczyni tak chwali malego - gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 4. No co tu kryć. fantazję chłopak ma ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja bym przed nim fajerwerki chowała w kasie pancernej
  chłopak ma ciągoty do przygód:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokladnie! widac, ze ma dobre pomysly i do tego poczucie humoru. ;)

   Usuń